Vichy Dercos: recenzja produktu na łysienie

Vichy Dercos: recenzja produktu na łysienie

Vichy Dercos to linia kosmetyków do pielęgnacji skóry głowy stworzona z myślą o osobach borykających się nadmiernym wypadaniem włosów. Dostępna w dwóch najważniejszych odsłonach: Vichy Dercos Technique: do odżywiania i pielęgnacji suchych oraz zniszczonych włosów oraz Vichy Dercos Aminexil: ampułek do wypadania włosów dla kobiet i mężczyzn.

Kosmetyki Vichy mają generalnie dobre opinie. Uznawane są z jednej strony za ekskluzywne, z drugiej za skuteczne. Oczywiście tak jak ze wszystkim, również tutaj opinie w przypadku osób je stosujących bywają różne. Są osoby bardzo zadowolone oraz te, które podkreślają, że za tak wysoką cenę oczekiwały dużo więcej, nie wspominając już o tych, którzy sądzą, że Vichy Dercos są wręcz nieskuteczne.

Linia Vichy Dercos dla suchych i zniszczonych włosów

Vichy Dercos są to kosmetyki polecane dla młodych osób, które ze względu na nieprawidłową pielęgnację, częste zabiegi fryzjerskie, czy zaburzenia wewnętrznej równowagi skarżą się na suche i zniszczone kosmyki.

Linia Dercos ma sobie radzić ze skutkami oddziaływania niekorzystnych zewnętrznych czynników: słońca, wilgoci, zanieczyszczeń środowiska oraz bardziej agresywnych i często powtarzanych czynników: czesania, suszenia włosów, prostowania. Dzięki specjalnym formułom hypoalergicznym ma poprawiać nawilżenie oraz odżywienie włosów. Skutecznie także w przypadku wrażliwej skóry głowy, która w szczególnie negatywny sposób może reagować na kosmetyki z barwnikami i parabenami, których linia Dercos nie zawiera. Producent zapewnia, że wystarczy około dziesięć aplikacji, by włosy odzyskały swój naturalny wygląd i stały się zdecydowanie mocniejsze, bardziej odporne na działanie negatywnych czynników zewnętrznych.

Szampon przeciwłupieżowy

W linii Vichy Dercos znajduje się również produkt przeciwłupieżowy. Propozycja ta zawiera dwusiarczek selenu, który skutecznie walczy z oznakami łupieżu oraz z niemiłymi konsekwencjami w tym temacie, odbierającymi pewność siebie oraz swobodę w kontaktach towarzyskich.

Preparat walczy, według producenta, również z nawrotami łupieżu, chroniąc skórę głowy nawet przez cztery tygodnie po zakończeniu kuracji.

Vichy Dercos szampon przeciwłupieżowy co prawda nie należy do najtańszych, jednak wiele osób docenia jego wysoką skuteczność. Dzięki niemu skóra na głowie staje się nawilżona, a włosy zdecydowanie piękniejsze i miękkie w dotyku. Produkt ten z linii Vichy Dercos jest jednym z najwyżej ocenianych. Jego skuteczność w niezależnych rankingach jest jednak daleka od tej uzyskiwanej w przypadku Dandrene, czy Nizoralu.

Szampon dla całej rodziny

W linii Vichy Dercos dużą popularność zdobywa szampon mineralny do pielęgnacji każdego rodzaju włosów. Oparty na wyjątkowej mocy Wody Termalnej Vichy oraz zawartych w niej minerałów. Według opisu producenta za pośrednictwem nowoczesnej formuły dostarcza się do skóry głowy cennych substancji: żelaza, które dotlenia komórki, magnezu, który stymuluje do odnowy komórkowej, manganu, który przeciwdziała utlenieniu, krzemu – regenerującego komórki oraz wapnia, który ochrania komórki, czyni włosy gładszymi, mocniejszymi i zdecydowanie piękniejszymi. Produkt jest hipoalergiczny, wolny od parabenu oraz silikonów.

Jakie zbiera opinie ten produkt? Od „taki sobie” do „dobry”. Klienci doceniają przede wszystkim jego zdolności do skutecznego oczyszczania oraz poprawy kondycji skóry. Kosmetyk ładnie pachnie, jest wydajny i łagodzi podrażnienia. Co odstrasza od zakupu? Przede wszystkim wysoka cena. Panuje opinia, że produkt nie jest jej warty.

Vichy Dercos ampułki przeciw wypadaniu włosów

Vichy Dercos to również produkty stworzone do leczenia wypadania włosów. Najpopularniejszą propozycją są ampułki przeciw wypadaniu włosów dostępne w dwóch wersjach: dla mężczyzn i kobiet.

Podstawowy skład Vichy Dercos obejmuje Aminexil 15% składnik o udowodnionej skuteczności w procesie wypadania włosów, wykorzystywany zarówno w początkowych fazach łysienia oraz na stadiach bardziej zaawansowanych. Jego działanie uzupełnia witamina PP, B5, B6, które wzmacniają oraz pobudzają wzrost włosów. Dodatkowo uzupełnia ich działanie znana ze swojej czystości oraz uniwersalnego zastosowania woda termalna.

Terapia Vichy Dercos powinna być stosowana przynajmniej przez dwa miesiące, dwa razy w roku. Przez dwa miesiące należy stosować raz dziennie minimum trzy razy w tygodniu. Tyle zaleca producent, by móc osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty.

Ampułki Vichy Dercos przeciw wypadaniu włosów to propozycja nie najtańsza, która ma równie wiele zagorzałych zwolenników, jak również tych, którzy sięgają po produkt z pewnymi zastrzeżeniami. Główne wady, na które przy okazji stosowania Vichy Dercos się narzeka to: niewygodny dozownik (sprawiający, że jego zawartość albo się wylewa, albo bardzo wolno się wydobywa, utrudniając aplikację). Jednak najwięcej kontrowersji wzbudza krótkie działanie. Większość osób narzeka, że już około miesiąc po zakończeniu terapii problem powraca, trzeba znowu sięgnąć po wcale nietani kosmetyk, by móc znowu zablokować proces łysienia.

Vichy Dercos to profesjonalna linia kosmetyków do pielęgnacji włosów. Pomagająca zarówno w przypadku suchych, jak również zniszczonych włosów, czy na problem z łupieżem. Ogólna dostępność preparatów pozwala z nich skorzystać na każdym etapie życia.