Provillus – czy może zostać liderem preparatów na porost włosów?

Provillus – czy może zostać liderem preparatów na porost włosów?

Łysienie nie jest tylko i wyłącznie problemem mężczyzn, chociaż tak mogłoby się wydawać. Również kobiety cierpią z powodu nadmiernej utraty włosów, ale przebiega to nieco inaczej. Wniosek jest taki, że panowie i panie potrzebują nieco innych składników – z takiego założenia wyszli producenci preparatu Provillus.

Oczywiście, łysienie w obu przypadkach może być poważnym problemem, ale to jednak kobiety odczuwają utratę włosów bardziej boleśnie (pamiętajmy, że pewnego rodzaju uwarunkowania społeczne łysych mężczyzn traktują jako pewną naturalną ich cechę). Na szczęście, łatwiej mogą sobie z nim poradzić. Zacznijmy więc od wersji Provillusa właśnie dla kobiet.

Preparat na łysienie dla pań

Rzut okiem na składniki i już wiadomo, że Provillus dla kobiet nie może nie zadziałać. Zawiera najbardziej istotne składniki, które potrafią poradzić sobie z najczęstszą przyczyną utraty włosów u kobiet. Z tych najważniejszych znajdujących się w tym preparacie należy wymienić: biotynę, magnez, skrzyp i witaminę B6. Pierwszy ze składników odpowiada przede wszystkim za porost włosów. Pewną ciekawostką może być to, że jest to składnik, który wpływa również na stan skóry, a nawet paznokci. Skrzyp – to roślina, która bogata jest przede wszystkim w siarkę i krzemionkę. Dwa, niezmiernie istotne składniki wpływające na stan włosów, ale i regulację przepływu krwi. Ta ostatnia kwestia jest bardzo istotna w przypadku nadmiernego wypadania włosów u pań. Im lepsza cyrkulacja krwi, tym szybciej po całym organizmie – w tym także w skórze głowy i mieszkach włosowych - rozprowadzane są składniki odżywcze. To właśnie ich brak jest najczęstszą przyczyną łysienia kobiet. Provillus problem ten rozwiązuje.

Preparat ten charakteryzuje się również dość banalnym sposobem stosowania. Dostępny jest w formie kapsułek. Dziennie wystarczy przyjmować je dwa raz po jednej sztuce. Najlepiej, aby było to rano (w okolicach śniadania) i wieczorem (przed kolacją) i tyle. Preparat ten jest niezmiernie popularny w Stanach Zjednoczonych, a to już wiele o nim mówi. Producent gwarantuje ewentualny zwrot pieniędzy w ciągu 90 dni. Z racji naturalności składu, Provillus jest bezpieczny, chociaż panie w ciąży nie powinny go używać.

Provillus dla panów

Łysienie u mężczyzn powodowane jest najczęściej przez działanie DHT (pochodnej testosteronu), która osłabia mieszki, czego konsekwencją jest zanik włosów na głowie. Należy więc szukać takich preparatów, które niwelują działanie DHT. Provillus ma dwufazowe działanie, oparte przede wszystkim na Saw Palmetto (Palma sabałowa) i składniku o nazwie Nettle (korzeń pokrzywki). Oba blokują działanie DHT. Reasumując – przyczyniają się do powstrzymania łysienia. Pozostałe składniki preparatu Provillus mają odżywiać mieszki włosowe i powodować, że będą nam rosły nowe włosy. Te składniki to przede wszystkim: magnez, biotyna oraz cynk. Są to tak naprawdę zwykłe pierwiastki i witaminy, które dostarczać możemy również przy pomocy diety, ale nikt przecież nie mówił, że włosy rosną dzięki jakimś tajemniczym związkom chemicznym, których nazwy nikt nie potrafi wymówić.

Podobnie jak w przypadku wersji preparatu dla kobiet, tak i tutaj wystarczą dwie kapsułki dziennie. Tutaj także mamy gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli z jakiegoś powodu nam się Provillus nie spodoba.

Obie wersje preparatu są bez wątpienia warte uwagi. Przede wszystkim ze względu na dwie kwestie: skuteczności i bezpieczeństwa działania.