Propecia: w jaki sposób działa na łysienie?

Propecia: w jaki sposób działa na łysienie?

Propecia to preparat stworzony do leczenia łysienia plackowatego. W wielu kręgach uważany za bardzo skuteczny i godny polecenia osobom, które chcą poprawić nie tylko swój wygląd, ale przede wszystkim codzienne samopoczucie oraz pozytywnie wpłynąć na jakość życia.

Wysoka skuteczność

Propecia to skuteczny preparat, który w testach klinicznych uzyskuje bardzo dobre wyniki. Jego zastosowanie sprawia, że przez okres dwóch-trzech lat od zakończenia terapii większość badanych osób nie doświadcza utraty włosów. Mniejsze perspektywy Propecia przynosi jednak w stymulacji porostu nowych kosmyków. U dwóch osób na trzy, według producenta, dochodzi do odbudowy wyglądu fryzury.

Jak wyglądają statystyki? Oficjalne bardzo dobrze: 99% mężczyzn cierpiących na łysienie plackowate dzięki Propecii miało zakończyć swój problem z wypadaniem włosów, a u 70% utracone włosy miały odrosnąć, całkowicie zacierając wszelkie ślady i jakiekolwiek nieprawidłowości.

Dostępna na receptę

Propecia to lek. Nie kupimy go tak po prostu w aptece. Konieczna jest recepta. Substancją czynną jest finasteryd, który ma działać na dwóch płaszczyznach: zatrzymywać łysienie oraz stymulować ponowny porost kosmyków.

Finasteryd blokuje dyhydrotestosteron (DHT), aktywną formę testosteronu, odpowiedzialną za kurczenie się mieszków włosowych oraz w konsekwencji niedokrwistość oraz wypadanie włosów. Dzięki temu łysienie może być zablokowane a porost nowych włosów rozpoczęty na nowo. Konsekwencje są daleko idące: mieszki włosowe przestają się kurczyć, na bieżąco zostają regenerowane oraz otwarte na ponowne uwalnianie nowych włosów.

Dla kogo?

Tabletki Propecia nie są dostępne dla wszystkich. Powstały z myślą o mężczyznach. Przez kobiety nie tylko, że nie powinny być zażywane, nie powinny być nawet dotykane, bo ze względu na zawarte substancje mogą mieć negatywny wpływ na ewentualną ciążę oraz plany zmierzające do tego, by spodziewać się dziecka.

Sposób zażywania

Propecia to preparat w formie tabletek. Zaleca się zażywanie jednej pastylki dziennie w połączeniu z jedzeniem lub bez. Ważne jest to, że jeśli dojdzie do pominięcia jednej dawki, nie zaleca się podwojenia jej w kolejnym dniu. Inaczej: nie wolno zażywać dwóch tabletek na dzień. Zaleca się po prostu normalne dawkowanie leku kolejnego dnia. Producent zapewnia, że dobre efekty powinny być widoczne już po trzech miesiącach systematycznego zażywania.

Propecia a skutki uboczne

Propecia to lek. Dlatego preparat nie jest wolny od skutków ubocznych. Najczęstsze działania niepożądane to obniżone libido, problemy z erekcją oraz mniejszy wytrysk. Dobra wiadomość jest taka, że skutki niepożądane występują jedynie u 2% zażywających tabletki osób i szybko ustępują, gdy organizm przyzwyczai się do dostarczanej do organizmu substancji aktywnej.

Propecia przez internet?

Najbezpieczniejszym sposobem zamawiania Propecii jest udanie się do lekarza, który po zapoznaniu się z naszym przypadkiem, zdecyduje o sposobie leczenia, przypisując nam lek. Istnieją jednak inne sposoby nabycia preparatu, mniej polecane, ale dla osób zdesperowanych pomocne. Bez recepty otrzymamy produkt online. Wystarczy uzupełnić kwestionariusz w postaci konsultacji medycznej. Jeśli Propecia okaże się bezpiecznym preparatem na łysienie plackowate w określonym przypadku prowadzące aptekę osoby wypełniają receptę oraz decydują się na wysyłkę preparatu kurierem. W ten sposób można uzyskać pomoc w ekspresowy sposób.

Czy jest inny sposób?

Niektórzy mogą być przeciwni stosowaniu preparatu, który może nieść za sobą negatywne konsekwencje. Jest też sporo takich osób, które poszukują sprawdzonych, naturalnych sposobów walki z określonym problemem. Z myślą o nich powstaje całkiem długa lista preparatów dostępnych bez recepty, a doskonale radzących sobie z problemem wypadania włosów. Bardzo ważne miejsce zajmuje wśród nich grzebień laserowy ViviComb, czy też Procerin w formie wygodnych w użyciu kapsułek lub pianki.

Warto wśród propozycji na łysienie poszukiwać tych, które objęte są gwarancją zwrotu pieniędzy. W ten sposób zamawiając je, niczego nie ryzykujemy, a w razie niezadowolenia uzyskujemy zwrot poniesionych kosztów.