Preparaty na łysienie zawierające Minoxidil

Preparaty na łysienie zawierające Minoxidil

Minoxidil to jeden z najpopularniejszych składników, stosowanych w leczeniu nadmiernego wypadania włosów. Wyróżniający się tym, że z jednej strony blokuje łysienie, a z drugiej stymuluje porost nowych kosmyków. Najczęściej wykorzystywany do leczenia łysienia u mężczyzn, dzisiaj znajduje również zastosowanie u kobiet, które coraz częściej muszą walczyć z łysieniem typu męskiego. Jakie preparaty na łysienie zawierają Minoxidil? Jakie stężenia wykorzystuje się przy okazji produkcji współczesnych preparatów na łysienie?

Preparaty na łysienie - pierwsza piątka:

NR-07

NR-07 to preparat zawierający Minoxidil o stężeniu 5%, jeden z dwóch składników, których skuteczność w leczeniu łysienia potwierdziła znana z rygorystycznego działania i opiniowania produktu - amerykańska FDA.

Poza Minoxidilem, NR-07 zawiera również Apple Polyphenol, kwas azelainowy, palmę sabałową oraz pus auxiliary. Dodatkowo produkt wyróżnia się tym, że wykorzystuje technologię liposferową, która umożliwia wnikanie cennych substancji pochodzących z preparatu dokładnie do miejsca, gdzie mogą być skuteczne oraz w których mogą zawalczyć o lepszy wygląd, blokując wypadanie włosów i stymulując mieszki włosowe do odbudowy fryzury.

Preparat może być stosowany zarówno u kobiet, jak u mężczyzn. W każdym przypadku pozwala poradzić sobie z łysieniem na czubku i z przodu głowy. Doskonały na utratę włosów typu męskiego. Rekomendowany przez specjalistów na całym świecie.

W sprzedaży dostępny jest również produkt znany pod nazwą NR-08, który zawiera Minoxidil w stężeniu aż 7%.

Spectral.DNC

To podobny produkt do NR-07, różniący się tym, że poza skutecznym Minoxidilem, w jego składzie można wyróżnić także Aminexil SP94, składnik po raz pierwszy wykorzystany przez laboratorium L'Oreal. Dzięki temu w opinii ekspertów produkt jest zdecydowanie skuteczniejszy niż preparaty, które w swoim składzie zawierają jedynie Minoxidil. Podobną tezę udowadniają spostrzeżenia osób, które zdecydowały się sięgnąć po ten preparat. W preparacie dodatkowo została wykorzystana technologia nanosomowa, która pozwala cennym substancjom wnikać bezpośrednio do źródła problemu, a nie podobnie jak w przypadku produktów konkurencyjnych - działać jedynie powierzchniowo. Spectral.DNC poradzi sobie z utratą włosów na tle hormonalnym, jak również genetycznym, spowodowanym złą dietą oraz stresem.

Podobnym preparatem do Spectral.DNC jest produkt o nazwie Spectral.DNC-L, który stworzono specjalnie z myślą o osobach, które cierpią na zaawansowaną utratę włosów.

Linia Sigma Skin

Sigma Skin to preparaty powstałe specjalnie dla mężczyzn, stworzone po to, by walczyć z problemem nadmiernego wypadania włosów. Dzięki nim w trzech krokach można zadbać o to, by łysienie zostało zatrzymane, a włosy zyskały na gęstości.

Na początek zaleca się sięgnięcie po szampon do włosów, po nim pora na bardzo wygodną formę Minoxidlu w spray'u o stężeniu 5%: Sigma Skin Step 2 - Minoxidil Topical Spray. Używanie jej pozwoli nam zwiększyć rozmiar mieszków włosowych, przyspiesza i wydłuża fazę anagenową (czyli etap wzrostu włosów), dodatkowo sprzyja odbudowie włosów na czubku głowy. Na końcu zaleca się nałożenie na skórę odżywki dodatkowo stymulującej porost włosów oraz zatrzymującej przerzedzanie fryzury.

Spectral.UHP

Spectral.UHP to kolejny preparat zawierający Minoxidil w 5% stężeniu. Na tle alternatywnych rozwiązań wyróżnia się tym, że jest on udostępniany w czystej postaci. Dzięki czemu skupia działanie na blokowaniu łysienia oraz stymulowaniu porostu nowych włosów.

Spectral.UHP wyróżnia się łatwą aplikacją, prostotą stosowania oraz wysokim bezpieczeństwem. Dostępny jest również w bardzo atrakcyjnej cenie.

Foligain - Minoxidil Foam 2% for Women

Na koniec propozycja stworzona specjalnie z myślą o kobietach, zawierająca Minoxidil o stężeniu 2%. Preparat dostępny jest w formie wygodnej w użyciu pianki. Doświadczenie wielu osób, które zdecydowały się ją zastosować pozwoliło zyskać potwierdzenie, że produkt skutecznie hamuje wypadanie włosów oraz stymuluje porost nowych kosmyków. Pierwsze rezultaty widać już po dwóch miesiącach od rozpoczęcia używania, a produkt jest na tyle wydajny, że starcza aż na trzy miesiące użytkowania. Foligain warto wypróbować, gdy problemem jest utrata włosów na linii przedziałku, na centralnym obszarze skóry głowy. Wysokie bezpieczeństwo pozwala korzystać z produktu w poczuciu, że wybiera się najlepsze rozwiązanie z możliwych.