Nisim – czy rzeczywiście hamuje wypadanie włosów?

Nisim – czy rzeczywiście hamuje wypadanie włosów?

Łysienie to niezmiernie złożony problem. Dotykać może zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a do tego istnieje co najmniej kilka możliwych jego przyczyn. W związku z tym walka z nim też nie może opierać się o jedną metodę. Często jest też tak, że podejść do problemu musimy od zdawałoby się dziwnej strony.

Wstęp ten jest niejako próbą wyjaśnienia sensu stosowania preparatów typu szamponów z serii Nisim. Generalnie rzecz biorąc firma, która wypuściła ten produkt, jest też odpowiedzialna za inne preparaty tworzące pewną logiczną całość dotyczącą walki z łysieniem.

Mowa tutaj o szamponach, ale i odżywkach, a także specjalnych ekstraktach, które są owocem 20 lat doświadczeń i badań nad łysienem typu androgenowego, czyli statystycznie tego najczęściej występującego.

Szampony Nisim

Warto przyjrzeć się kilku z produktów Nisim. Szampony Normal to Dry oraz Normal to Oily za podstawę działania mają zapobieganie wypadaniu włosów. Działają na włosy wzmacniająco, mogą je też regenerować lecz co należy dodać – nie wpływają na ich porost. Za porost odpowiedzialny jest natomiast Nisim Fast, który także poddamy ocenie.

Szampon Normal to Dry

Jeśli chodzi o preparaty „myjące” Nisim prezentuje dwa szampony. Jeden jest przeznaczony do włosów suchych, a drugi do tłustych. Zaczniemy od tego pierwszego. Tu mamy do czynienia z szamponem podchodzącym do walki z łysieniem w sposób całościowy. Jego twórcy zdają sobie sprawę z tego, że aby zmniejszyć ilość wypadających włosów, należy przede wszystkim wniknąć głęboko w skórę głowy. To właśnie tam leży główny problem. Preparat ten przede wszystkim oczyszcza, ale i wzmacnia cebulki włosów. Co ciekawe, producent zachwala ten szampon jako produkt potrafiący zwalczać łupież, który często występuje razem z nadmiernym wypadaniem włosów. Może to dziwić, ponieważ do częstych skutków ubocznych należy zaczerwienienie i złuszczanie naskórka – czyli w zasadzie efekt łupieżu może w zasadzie spotęgować.

Szamponu Nisim można używać do włosów farbowanych. Dodatkowo warto zaznaczyć, że jest on odporny na niszczycielskie działanie promieni UV. Produkt działa szybko. Już po 7 dniach można zauważyć pierwsze efekty. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że będą one dotyczyły zmian w wyglądzie włosów. Również sposób użycia jest niezmiernie banalny.

Szampon Normal to Oily

Druga z wersji preparatów Nisim ma w zasadzie identyczne działanie co pierwsza. Różnica polega na tym, że przeznaczony jest on dla włosów przetłuszczających się, przy których – poza ich nadmiernym wypadaniem – problemem jest zbytnia aktywność gruczołów łojowych. To na przykład często wiąże się z wystąpieniem łupieżu tłustego. Dlatego oprócz wzmacniania fryzury szampon ten potrafi sobie poradzić z dodatkowymi problemami. Jego skład, – co oczywiste – jest dostosowany do przetłuszczającej się fryzury. Podobnie jak w przypadku szamponu Normal to Dry pierwszych efektów spodziewać się można już po 7 dniach.

Nisim Fast

O ile powstrzymywanie wypadania włosów w przypadku produktów Nisim wypada całkiem obiecująco, o tyle produkty, mające za zadanie stymulować ich porost są w większości nieprzychylnie odbierane przez osoby je stosujące. Na uwagę zasługuje fakt, że na popularnym portalu wizaz.pl, osiągnął on zaledwie 2 na 5 gwiazdek.

Jakie są jego plusy i minusy? Do głównych zalet zaliczyć można efekt wygładzenia, dobrą konsystencję oraz zapach. Jednak produkty z tej linii nie sprawdzają się jeśli chodzi o ich główne zadanie. Włosy stają się łamliwe, plączące, wysuszone oraz w licznych przypadkach zaczynają w większym stopniu wypadać. Oznacza to działanie odwrotne do zamierzonego. Zwraca się również uwagę na fakt, że w składzie jest dużo chemii, jednak w zaawansowanych szamponach taki efekt nie jest rzadkością. Także cena nie jest przystępna, stąd może warto zastanowić się nad podobnymi alternatywami (np. szamponem Revita, który oceniony został jako wysoce skuteczny).