Nioxin – czy to preparat hamujący łysienie?

Nioxin – czy to preparat hamujący łysienie?

Przerzedzone włosy to poważny problem dla wielu osób. Szacuje się, że nawet połowa mieszkańców naszej planety go ma, albo mieć będzie. Na szczęście istnieją preparaty, które pozwalają dość skutecznie walczyć z przerzedzonymi włosami.

Ta przypadłość dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W przypadku pań jest ona nieco bardziej problematyczna z racji między innymi uwarunkować społecznych. To kobiety kojarzone są z pięknymi i bujnymi fryzurami. Dlatego to właśnie dla pań przerzedzone włosy są powodem poważnego stresu. Preparaty Nioxin są jednak dobre dla obu płci.

Indywidualnie dobrany system

Liczba mnoga jest tutaj jak najbardziej na miejscu. Nioxin to tak naprawdę system, w którym wykorzystuje się preparaty, które zostały podzielone na 6 linii. Każda z nich odpowiada pewnym indywidualnym cechom związanych ze stopniem przerzedzenia włosów. Chodzi tutaj między innymi o ich strukturę. 6 linii podzielono na dwie grupy. Jedna z nich charakteryzuje się tym, że fryzura jest określona jako „normalna”, lub „delikatnie przerzedzona”. Druga grupa jest przeznaczona dla tych osób, u których braki we fryzurze są dość widoczne. Istnieje też rozróżnienie tych linii ze względu na to, czy włosy były farbowane, czy też naturalne. Jak więc widać, Nioxin dość dokładnie określa użytkownika poszczególnych linii.

Co kryje w sobie zestaw Nioxin?

Każdy z zestawów zawiera trzy preparaty, których głównym zadaniem jest walka z przerzedzonymi włosami. Każdy z nich zawiera pewien charakterystyczny składnik, który pozwala walczyć z konkretnym problemem. Część ze składników powtarza się w różnych zestawach. Po pierwsze, tworzą one pewnego rodzaju combo wzmacniające działanie podstawowego składnika, a po drugie mogą się też wzajemnie uzupełniać. To one tworzą tak zwane technologie użyte w poszczególnych preparatach. Do najważniejszych z nich należy bez wątpienia BioAMP. To jego zadaniem jest sprawienie, aby włosy stały się gęste, a przy okazji lśniące. Ciekawą technologią zastosowaną w liniach produktów Nioxin jest SmoothPlex. Zawiera ona w sobie aminokwasy charakterystyczne dla jedwabiu i oleju z orzechów kukui. Ich głównym zadaniem jest utrzymanie odpowiedniego nawilżenia oraz wzmocnienia włosów. To prowadzi do zmniejszenia ilości tych wypadających.

Kolejną ciekawą technologią jest Scalp Access Delivery System. W największym skrócie zajmuje się ona usuwaniem nadmiaru sebum, czyli łoju, który jest wydzielany przez gruczoły znajdujące się między innymi w skórze głowy. To on bardzo często bywa przyczyną nadmiernego wypadania włosów. Co ciekawe, wspomniany system pozwala też usuwać ze skóry głowy pozostałości po kosmetykach do stylizacji fryzur.

Jak używać Nioxinu?

Cały proces rozpoczyna się od umycia głowy szamponem z serii Nioxin. Preparat ten bardzo się pieni i chłodzi skórę głowy. Następnie na włosach „ląduje” odżywka, której głównym zadaniem jest wypełnienie miejsc przerzedzonych. Ten preparat się spłukuje, ale działa on na tej zasadzie, że pozostaje tam gdzie włosów jest mniej. Ostatnim etapem jest zastosowanie specjalnego atomizera, który to rozsiewa kosmetyk po naszej głowie. Następnie należy go wetrzeć w skórę. Jego zadaniem jest jej pobudzenie.

Wnioski

Ze wszystkich właściwości, jakie można wyciągnąć ze składu Nioxin, powstaje jeden wniosek. Nioxin to preparat odblokowujący mieszki włosowe, nawilżający, nadający włosom połysk, wzmacniający, zwiększający ich objętość i oczyszczający. Jest to więc preparat działający jak szampon, nie zaś jak środek sam w sobie przeciwdziałający łysieniu. Do Nioxinu porównać można choćby Revitę, która posiada zbliżone właściwości a przy tym pobudza mieszki włosowe do wzrostu, blokując DHT.