Najpopularniejsze szampony przeciw wypadaniu włosów

Najpopularniejsze szampony przeciw wypadaniu włosów

Preparatów przeznaczonych do walki z nadmiernym wypadaniem włosów jest mnóstwo. Jak więc wybrać ten najlepszy? Istnieje kilka czynników, którymi należy się kierować przy tym wyborze. Najważniejsza wydaje się być skuteczność.

Każdy z nas ma ulubioną markę szamponu. Stosujemy je – często z przyzwyczajenia, chociaż oczywiście wiele do powiedzenia ma też to, jak wyglądają włosy po jego użyciu. Podobnie jest w przypadku szamponów na wypadanie włosów. Wiele osób kieruje się również popularnością poszczególnych preparatów – trudno się temu dziwić. Wszak to, jak często jest dany szampon wybierany, świadczyć może o jego skuteczności.

Jakie popularne szampony przeciw wypadaniu włosów można wyróżnić?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na szampony Revita, Procerin oraz Sigma Skin. Dołączyć można także inne szampony, ale o tym poniżej.

Szampon Revita

Zgodnie więc z tym założeniem, należy zacząć od najpopularniejszego preparatu. To właśnie szampon Revita zdobył ten zaszczytny tytuł. Jest on stosowany praktycznie na całym świecie do walki z wypadającymi włosami. Revita stymuluje mieszki włosowe, tym samym „zmuszając je” do produkcji. Dzięki temu już po krótkim czasie uzyskujemy bardziej gęstą fryzurę. Szampon Revita jest przede wszystkim przeznaczony dla osób, które zauważą u siebie pierwsze oznaki łysienia. Mowa tutaj o przerzedzaniu włosów na czubku głowy i tworzeniu się zakoli. Większej popularności temu preparatowi dodaje fakt, że wykorzystano w nim technologię nanosomową. W największym skrócie polega ona na tym, że poszczególne składniki docierają głęboko w skórę głowy i już tam zaczynają swoje „zbawienne działanie”.

Procerin Shampoo

To kolejny z popularnych szamponów. Jest to preparat konkretnie przeznaczony do walki z wypadaniem włosów. Procerin wykorzystuje substancję, której działanie polega na blokowaniu DHT – pochodnej testosteronu, która w zdecydowanej większości przypadków jest przyczyną łysienia typu męskiego. Jej głównym zadaniem jest aktywizacja wzrostu włosów. Przy okazji ma wzmacniać i odbudowywać włosy. Nawiasem mówiąc, oprócz szamponu można również zaopatrzyć się w inne produkty z serii Procerin. Mają się one nawzajem uzupełniać i wspierać w walce z wypadającymi włosami.

Yves Rocher – szampon stymulujący, przeciw wypadaniu włosów

To z kolei zwykły tak naprawdę preparat, ale jedną z jego funkcji jest powstrzymywanie wypadania włosów. Oparty jest praktycznie w całości o naturalne składniki i w tym, między innymi, można by upatrywać jego popularności. Pierwsze efekty pojawić się mają już po kilku tygodniach. Trzeba jednak zaznaczyć, że Yves Rocher zadziała raczej w sytuacji, gdy wypadanie włosów jest spowodowane poprzez ich osłabienie (chociażby z powodu braku składników odżywczych), czy też stresu. Nie jest to więc typowy preparat do walki z łysieniem.

To tylko trzy szampony przeciw wypadaniu włosów, z przebogatej listy szamponów na łysienie. Jest ich naprawdę dużo i nie każdy będzie działał. Dlatego też tak istotne jest zwrócenie uwagi na kilka kwestii, które mogą pomóc w wyborze. Tak, jak widać na przykładzie powyższych preparatów. Liczy się skuteczność, cena (bo ona też warunkuje przecież nasz wybór), jak i jego popularność.