Domowe sposoby na wypadanie włosów

Łysienie to dla wielu osób naprawdę poważny problem. Walczą z nim zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Niezależnie tak naprawdę od płci, każdy szuka skutecznego sposobu na powstrzymanie wypadania włosów.

Domowe sposoby na wypadanie włosów to jedna z możliwości. Bez wątpienia charakteryzują się one tym, że w większości wypadków są bardzo tanie, ale i łatwe w przygotowaniu. Tak naprawdę wystarczy spojrzeć do lodówki albo do domowej spiżarni i od razu znajdziemy kilkanaście składników do wykorzystania w walce z wypadającymi włosami.

Najlepsze domowe sposoby na wypadanie włosów: jajka czy czarna rzodkiew?

Wydawałoby się dwa pozornie różne produkty, a jednak łączy je umiejętność walki z wypadającymi włosami. Jajka to jeden z bardziej popularnych składników maseczek na głowę. Wynika to przede wszystkim z tego, że są one niezmiernie bogatym źródłem witamin i pierwiastków. Są one istotne dla naszego organizmu (dlatego dobrze jest jajka jeść), także dla włosów, które to są w stanie wzmocnić. Taka maseczka z jajka jest często przygotowywana z piwem – ono również jest zbawienne dla osłabionej fryzury.

Czarna rzodkiew nie ma, co prawda, zbyt przyjemnego zapachu, ale za to bardzo skutecznie regeneruje cebulki włosów. Poprawia również krążenie krwi. Wystarczy zetrzeć ją na tarce i to co uzyskamy (głównie chodzi o miazgę, którą uzyskamy) wcierać w skórę głowy.

Czosnek i oliwa z oliwek

Dwa kolejne – pozornie różne – produkty, które można znaleźć w domu. Czosnek – choć nie każdemu odpowiada jego specyficzny zapach, jest doskonałym naturalnym lekiem na wiele schorzeń. Może on również być wykorzystywany do ratowania włosów. Wynika to z tego, że zawiera między innymi organiczne związki siarki i olejki eteryczne. To właśnie one pomagają wzmacniać włosy. Oliwa z oliwek to także jeden z bardziej popularnych składników maseczek na poprawę stanu fryzury. Wynika to z kolei przede wszystkim z tego, że oliwa zawiera sporo witamin z grupy B i żelaza. Są one bardzo istotne dla zdrowych włosów. Generalnie rzecz biorąc, jak z resztą widać, należy szukać takich produktów, które zawierają pierwiastki i witaminy istotne dla wzmocnienia fryzury. Właśnie to pomaga powstrzymać wypadanie włosów.

Jedną z bardziej oryginalnych metod (aczkolwiek ciężko powiedzieć, że domowych) jest stosowanie... tataraku. Obecnie nieco zapomniany sposób, ale kiedyś używany bardzo często. Roślina ta hamuje łupież (który bardzo często pojawia się przy nadmiernym wypadaniu włosów), a także poprawia ukrwienie skóry głowy. To bardzo istotna kwestia, chociażby z tego powodu, że im szybciej przepływa krew, tym więcej składników odżywczych i tlenu dostaje się bezpośrednio do mieszków włosowych.

A jeśli nie domowe metody?

Nie każdemu pasują takie naturalne sposoby. Mają one swoje wady, a jedną z częściej wymienianych jest pewnego rodzaju brak profesjonalizmu, jeśli chodzi o przygotowanie domowych maseczek. Dla takich osób pewnie bardziej odpowiednią może być kuracja Sigma Skin. Skutków ubocznych – podobnie jak w przypadku domowych metod – brak, a składniki dobrane są w sposób profesjonalny, co gwarantuje skuteczność preparatu.