Czy preparaty na wypadanie włosów naprawdę działają?

Wiele osób gdy zauważa pierwsze oznaki łysienia, najpierw nie dowierza, potem się denerwuje, by w konsekwencji pogodzić się z tym, co nieuniknione. Powszechne jest bowiem mniemanie, że gdy włosy zaczynają wypadać, to i tak nic nie da się zrobić. Czy jednak rzeczywiście to prawda?

Jak działają preparaty na wypadanie włosów?

Większość preparatów na łysienie działa w ten sposób, że powstrzymuje nadmierne wypadnie włosów. Tylko nieliczne z nich są dodatkowo w stanie stymulować odnowę fryzury. Dlatego tak ważne jest, by zacząć leczenie na początku, gdy zauważymy pierwsze zmiany przerzedzania fryzury. Z czasem praca nad własnym wyglądem oraz poprawa kondycji skóry głowy i włosów może być zdecydowanie trudniejsza.

Ponadto trzeba zwrócić uwagę również na inną kwestię. Mianowicie na to, że większość preparatów na łysienie nie daje efektu na stałe, żeby móc cieszyć się ochroną przed łysieniem, konieczne staje się stałe przyjmowanie danego środka. Pierwsze tygodnie terapii są najbardziej intensywne, a z czasem konieczne staje się od czasu do czasu sięgnięcie po dany preparat, by przekazać organizmowi dodatkowe siły do walki ze zmianami, jakie zachodzą na skórze głowy.

Mając to na uwadze, najbardziej ekonomiczne okazują się preparaty, które się nie zużywają. Przykładowo zamiast bardzo skutecznego szamponu Revita, który jednak się po czasie zużywa, lepiej sięgnąć po grzebień laserowy ViviComb, który gwarantuje, że po jednorazowym wydatku, urządzenie będzie służyć nam przez długi czas. Zawsze wtedy, kiedy uznamy, że aktywna walka z łysieniem jest znowu potrzebna.

Preparaty na wypadanie włosów: wybierz odpowiednio

Jeśli decydujemy się zawalczyć o piękne włosy, podstawa to odpowiedni wybór. Należy sięgnąć po takie preparaty, które będą swoją formą oraz składem dostosowane do problemu, jaki chcemy pokonać. Nie ma po prostu innej drogi do odzyskania pięknej, gęstej fryzury niż właśnie wybranie dostosowanego do naszych potrzeb kosmetyku.

I tak najczęstszy powód utraty włosów u mężczyzn: łysienie androgenowe wymaga od nas zastosowania preparatów o sprawdzonym składzie. Najważniejsza jest podstawowa substancja czynna wykorzystana do ich produkcji. I tak ogromną popularność i równie duże uznanie zdobył składnik znany jako Minoxidil. Wykorzystuje się go w preparatach w różnych stężeniach. Przykładowo w przypadku NR-07 jest to 5%. Podobne jak w Spectral.DNC.

Są też preparaty, które oddziałują jeszcze silniej, bo ich formuła uwzględnia 8% Minoxidil. Na tej liście bardzo ważne miejsce zajmuje między innymi NR-08.

Na rynku preparatów na łysienie androgenowe są też takie, które wykorzystują opatentowane, dopiero co poznane składniki. W przypadku preparatu Spectral.F7 jest to na przykład Asstresin-B. Dodatkowo z ważniejszych wykorzystuje się też peptyd miedzi o silnym działaniu przeciwzapalnym oraz Prohairin beta4, który stosuje się po to, by przedłużyć żywotność komórek włosa oraz pobudzić ich do wydawania nowych kosmyków.

Z kolei na problem z wypadaniem włosów spowodowany stresem, niedoborem witamin, urazem polekowym, czy mającym jeszcze inne przyczyny, (np. hormonalne) stosuje się produkt uniwersalny o nazwie Advecia. Jest to propozycja uniwersalna również pod innym względem: może być z powodzeniem stosowana zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Jej główna zaleta to wspomaganie podziału komórek i wzrostu włosa oraz brak jakichkolwiek skutków ubocznych stosowania.

Wśród preparatów na wypadanie włosów są też takie, które powstały z myślą o potrzebach określonej płci. I tak wysoko oceniany jest chociażby Foligain - Minoxidil Foam 2% for Women, czyli preparat zawierający 2% Minoxidyl, dzięki czemu skutecznie opanowuje nadmierne wypadanie włosów oraz wspomaga ich ponowny odrost. Wystarczy kilka miesięcy użytkowania, by osiągnąć zadowalające efekty. To przykład preparatu stworzonego do leczenia łysienia androgenowego u kobiet. Inne preparaty powstałe z myślą o kobietach, to Provillus for Women, który skutecznie zatrzymuje utratę włosów oraz stymuluje ich ponowny odrost. Został on tak skomponowany, że cieszy się opinią najskuteczniejszego sposobu na walkę z utratą włosów u kobiet.

Działanie a gwarancja

Dla wielu osób przekonująca jest jeszcze inna kwestia. Preparaty na łysienie w wielu przypadkach, przynajmniej wtedy, kiedy sięgamy po sprawdzone produkty dobrych producentów, objęte są gwarancją zwrotu pieniędzy w przypadku niezadowolenia. Zazwyczaj liczona jest ona w przeciągu 90 dni od zakupu. To daje nam pewność, że jeśli w przeciągu trzech miesięcy nie uzyskaliśmy efektów kuracji, a takie powinny się w tym czasie już pojawić, to możemy udzyskać zainwestowane pieniądze.

Summa summarum w indywidualnych, konkretnych przypadkach okazuje się, że preparaty na wypadanie włosów działają i przy tym są niewiarygodnie skuteczne.